Na STOKLÁSCE

Na STOKLÁSCE

Jak to u nás chodí, co kde najdete a další důležité informace pro váš pobyt na chalupě.

Vítejte u nás 😊 Jsme rádi, že jste si vybrali právě Stoklásku pro vaši dovolenou, výlet nebo párty.

Pojďte se spolu s námi seznámit s tím, jak to u nás chodí, co kde najdete, jaké kontakty můžete využít a na co je potřeba dát si pozor.

PŘÍJEZD NA STOKLÁSKU

Pokud k nám jedete poprvé, budeme se snažit vás přivítat osobně. Možná nám to ale pracovní nasazení nedovolí, takže se s vámi spojíme po telefonu, abychom vám předali info, kde jsme vám nechali klíče apod. 

Na Stoklásku jezděte, prosím, po 14:00 hodině (pokud se nedohodneme jinak). Může se stát, že před vámi na chalupě byli jiní hosté a my potřebujeme nějaký čas na úklid a přípravu na vaši návštěvu.

Ke Stoklásce vede příjezdová cesta z hlavní silnice na zahradu. Je hodně příkrá, takže nedoporučujeme po ní sjíždět do dvora. Když zaprší, nebudete moci vyjet a trávník utrpí rány, které pak dlouho a náročně hojíme.

Svá auta můžete zaparkovat u cesty na dvou parkovištích. Na tom, které je blíže Vrbnu, zaparkuje až 5 aut, na druhém (blíže Karlově Studánce) jedno auto. Do chalupy to máte blízko z obou. Prosíme, auta určitě neparkujte ve dvoře.

NA CHALUPĚ

Elektřinu i WiFi máme 😊  Heslo najdete uvnitř. Televize v 1. patře je internetová, takže můžete sledovat slušnou nabídku programů, a to i zpětně.

Vybavení kuchyně

Kuchyně v obou patrech jsou vybavené nádobím ke stolování (sklenice, talíře, příbory) i k vaření (hrnce, mísy, plechy na pečení, potřeby pro servírování, krájecí nože apod.). Dvouplotýnkové elektrické vařiče, varné konvice, smoothie-maker, malá elektrická trouba s grilem, nebo mikrovlnná trouba vás postaví do role kuchařů jedna báseň.

Lednici v přízemí zapínat nemusíte, ta u nás jeden non-stop. Lednici v 1. patře si zapněte. Napájecí kabel leží na kuchyňské lince a zásuvku najdete pod linkou za odpadkovým košem.

S sebou si nemusíte brát např. mouku na zahušťování omáček, cukr na doslazení, sůl ani strouhanku. Ve skříňkách najdete i olej a ocet. Vše je pro vás připraveno spolu s pořádným výběrem koření pro opravdové gurmány. Kávu si uvařte ve french pressu, nebo v moka konvičce, najdete ji, společně s čajem na lednici v 1. patře. Pokud vám zbyde něco ze suchých potravin, co nechcete brát zpátky domů, můžete to u nás nechat pro ty, kteří si zapomněli něco vzít z domu. Budou za to určitě rádi.

Třídění odpadu

Protože vaření s sebou nese zbytky, poprosíme vás, abyste použitý olej nevylévali ani do dřezu, nebo na toalety, ale do nádoby, kterou jsme nechali v kuchyni v přízemí. Také u nás třídíme odpad. Hned za hlavními dveřmi v přízemí najdete označenou skříň, ve které máme tašky na jednotlivé druhy odpadu. Pravidelně jej vyvážíme do kontejnerů.

Vytápění

V chladných dnech a během topné sezóny určitě oceníte plně automatický kotel na peletky, který je za závěsem v přízemí. Teplotu a aktivitu kotle nastavujeme vzdáleně, stačí se domluvit, jaké hodiny vytápění vám budou vyhovovat. Budeme rádi za vaši pomoc s občasným sledováním a doplňováním zásobníku peletkami, aby vám teplo nedošlo. Stačí odkrýt poklop a dosypat podle potřeby pytle, které leží vedle kotle.

Zatopit si můžete i uvnitř v přízemí v krbu. Dřevo je na hromadě na zahradě a přepravku na něj najdete vedle vnitřního krbu.

Venku můžete grilovat. Jeden kamenný gril stojí venku na zahradě, využijte pro něj dřevěné uhlí. Druhý gril – plynový – je na kryté verandě. Je potřeba pouze pustit plyn, aby se rozehřál. Udržujte rošt čistý a jakmile gril vychladne, můžete vnitřní desky obrat od použitého alobalového krytí a případně je zase obalit (alobal najdete v kuchyni v přízemí ve skříňce). Z čistého grilu si rozhodně více pochutnáte 🙂

Za deštivého počasí si zahrejte hry, které jsme pro vás nechali ve skříňce ve společenské místnosti v 1. patře. Přidali jsme také nějaké kreslící potřeby, takže nechte klidně umělce ve vás vykvést naplno.

Důležité kontakty

Během pobytu by se vám mohlo hodit několik důležitých kontaktů.

Koho můžete potřebovatTelefonní čísloAdresa kontaktu
Lékárna Magnus+420 725 724 623Jesenická 647, Vrbno pod Pradědem
Nemocnice AGEL Podhorská+420 554 700 111Nádražní 29, Bruntál
Rezervace bazénu a sauny v lázních Karlova Studánka
Rezervace sauny v penzionu Stonožka
Autoservis
Vlaková zastávkaNádražní 204, Vrbno pod Pradědem
Autobusová zastávkau restaurace Stonožka, Ludvíkov
Pokud se stane cokoliv nepředvídaného, něco se pokazí nebo budete potřebovat radu ohledně provozu chalupy, zavolejte nám. Uděláme maximum, abychom vám pomohli. Pokud nebudeme brát telefon, stačí napsat sms, ozveme se hned, jakmile budeme moci.

ODJEZD SE STOKLÁSKY

Až přijde ta chvíle, kdy se budete muset zabalit na cestu domů, je tady pár věcí, které, prosím, nezapomeňte udělat.

 • Povlečení ze všech postelí, na kterých jste spali, sundejte a nechte na hromádce v pokoji, ve kterém jste spali. Neobydlené postele můžete nechat, jak jsou.
 • Na hromádku přihoďte naše ručníky, včetně těch z koupelny.
 • Zavřete všechna okna.
 • Zhasněte všechna světla.
 • Zkontrolujte, že nikde neteče voda.
 • Lednici v 1. patře vykliďte, vytáhněte ze zásuvky a nechte otevřenou.
 • Lednici v přízemí nechte jet.
 • Z elektriky vytáhněte všechny spotřebiče krom Wi-Fi routeru a právě spodní lednice.
 • Vyneste odpadkové koše (hlavně ty z obou kuchyní).
 • Vytřiďte plasty, papíry, sklo a plechovky do skříně v přízemí.
 • V zimních měsících zkontrolujte násypník kotle a dejte nám vědět, kolik pelet v něm je.
 • Zavřete dveře, zamkněte a klíče dejte na dohodnuté místo, pokud se s vámi nebudeme loučit osobně.
 • Zavřete také branku, kterou odcházíte.
 • A zavolejte nám 😊

Děkujeme vám za vaši milou návštěvu a budeme se na vás těšit zase příště 👋

Přijďte si užít skvělou dovolenou!

NAPIŠTE SI O TERMÍN ->

NAPSAT ZPRÁVU